Powiat Olkuski pomógł ofiarom nawałnic z Rytla

      Dokładnie miesiąc temu nad Polską przeszły niespotykane przez długi czas nawałnice, niosące za sobą ogromne zniszczenia. Tylko jednej nocy, w wyniku potężnych burz, zginęły 4 osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych. Straty materialne również były ogromne, gdyż wiatr wiejący momentami nawet ponad 150 km/h z łatwością zrywał dachy i powalał drzewa. Najbardziej ucierpiała wieś Rytel, położona w Borach Tucholskich. Potrzebne było praktycznie wszystko, od pożywienia i podstawowych produktów higienicznych, po benzynę oraz maszyny, pomagające w odbudowaniu zniszczonych budynków.

     Powiat Chojnicki, w skład którego wchodzi wieś Rytel oraz inne miejscowości, które mocno ucierpiały podczas nawałnic, nie został jednak z tym problemem sam. Mieszkańcy z całej Polski pomagali ofiarom, przysyłając potrzebne rzeczy oraz samemu przyjeżdżając na miejsce. Na prośby pomocy chętnie odpowiedziały również samorządy, udzielając pomocy finansowej. Nie inaczej postąpił powiat olkuski. 30 sierpnia, podczas obrad, radni zadecydowali o podarowaniu powiatowi chojnickiemu 30 000 zł. Decyzja ta nie przeszła bez echa, a starosta chojnicki wysłał specjalne pismo z podziękowaniami.

     Mieszkańcy i władze Powiatu Chojnickiego składają serdeczne podziękowania za pomoc finansową, jakiej Państwa Samorząd udzielił nam na usuwanie skutków nawałnicy, która spustoszyła nasze tereny 11 sierpnia br. Rozmiar tragedii i strat jest ogromny, ale nie zostaliśmy z tym sami. Odzew na nasz apel o pomoc jest ogromny. Solidarność braci samorządowej jest wzruszająca i daje nam nadzieję na przyszłość. Nigdy nie zapomnimy dobra, jakiego doświadczaliśmy po tych trudnych wydarzeniach i pomocy, jakiej Państwo nam udzielili.

2202 - Powiat Olkuski pomógł ofiarom nawałnic z Rytla

zdjęcie: tvn24bis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *