Poszukiwany Olkuszanin, bez prawa jazdy, porzucił samochód i uciekł przed policją

Policjanci z Jaworzna zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Olkusz, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł, porzucając samochód w lesie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 lipca w Jaworznie. Policjanci na ul. Ciężkowickiej w Jaworznie zauważyli dziwnie poruszający się samochód marki Audi, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kiedy jeden z policjantów wyszedł z radiowozu na jezdnię i próbował zatrzymać kierowcę, ten zawrócił jednak swój samochód i zaczął uciekać. Funkcjonariusze momentalnie rozpoczęli pościg lecz kierowca kontynuował jazdę, poruszając się ul. Drozdową w stronę pobliskiego lasu. Po pewnym czasie kierowca porzucił pojazd i dalej uciekał pieszo. Niestety pomimo starań funkcjonariuszy, kierowcy udało się zbiec.

Pozostawione w lesie Audi zostało odholowane na parking strzeżony, a policjanci rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Na podstawie numerów rejestracyjnych pojazdu okazało się, że samochód w krótkim odstępie czasu kilkukrotnie zmieniał właściciela, a umowy sprzedaży pojazdu w niewyjaśnionych okolicznościach ginęły. Nie przeszkodziło to jednak policjantom w ustaleniu i zatrzymaniu we wtorek  17 lipca mieszkańca Gminy Olkusz, który nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, to jeszcze był osoba poszukiwaną. Na początku mężczyzna nie przyznawał się do winy, a nawet twierdził, że Audi ma już nowego właściciela. Po pewnym czasie, w trakcie przesłuchania, mężczyzna jednak przyznał się, że uciekał przed policją i złożył wyjaśnienia. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych bazach danych okazało się, że 36-latek ma na swoim koncie dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami i jest poszukiwany do tzw. odsiadki. W przeszłości mężczyzna był także zatrzymywany za jazdę po pijanemu. Zgromadzony w tej sprawie materiał pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *