Poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policjantów przed budynkiem komendy!

2022-08-05 /94
Poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policjantów przed budynkiem komendy!
źródło: fot. freepik.com (zdjęcie poglądowe)

Olkuscy policjanci w czwartek 28 lipca zatrzymali mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. 24-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli. Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny to efekt działań policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Policjanci przebywali w komendzie w swoich pokojach. W pewnym momencie ich uwagę przykuły osoby, które nieopodal busa zaparkowanego przy komendzie zaczęły zachowywać się głośno i nerwowo. Bez chwili namysłu policjanci postanowili sprawdzić co jest tego powodem. Kryminalni wyszli z budynku komendy i podeszli do kierowcy oraz pasażerów busa. Jak się okazało, kierowca wraz z pasażerami przyjechali po mężczyznę, który składał zawiadomienie w komendzie. Bus miał ruszyć w trasę do Holandii, a odjazd opóźniał się, gdyż pobyt mężczyzny w jednostce znacznie się wydłużał. Zniecierpliwieni pasażerowie busa zaczęli nerwowo spacerować po parkingu. Szczególną uwagę policjantów przykuł jeden z pasażerów, który okazał się, być 24-letnim obywatelem Polski, który na co dzień mieszka w Holandii. 24-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli celem odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzież rozbójniczą. Co wiecej, podczas przeprowadzonej przez kryminalnych kontroli bagażu znaleziono przy nim marihuanę. 

Mężczyzna, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości został zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie będzie odbywać karę półtora roku pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu znajdują się dane osób które są poszukiwane, wraz z ich wizerunkiem. W przypadku rozpoznania osoby poszukiwanej lub posiadania informacji o jej miejscu przebywania o tym fakcie należy powiadomić policję, nr tel. 112. Takie zgłoszenia są anonimowe!
 

Adam Siekaniec

Adam Siekaniec