Poszukiwany 26-latek wpadł z narkotykami.

2022-06-30 /45
Poszukiwany 26-latek wpadł z narkotykami.
źródło: fot. KPP Olkusz

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Poszukiwany mężczyzna to 26-latek, który skazany został przez są na karę pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. Podczas zatrzymania mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę, w efekcie czego mężczyzna usłyszał kolejny zarzut za posiadanie narkotyków.

Podczas rutynowego patrolu ulic funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może mieć przy sobie substancje odurzające.

- Policjanci postanowili skontrolować 26-latka oraz jego rzeczy osobiste. Kiedy podjechali bliżej, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze podbiegli za nim i po chwili młody mężczyzna został zatrzymany – relacjonuje Marika Guzik-Gajda z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Po zatrzymaniu mężczyzny, 26-latek został przewieziony do olkuskiej komendy gdzie trafił do policyjnego aresztu. Z zatrzymanym zostały wykonane czynności procesowe. Na obecnym etapie postepowania podejrzany będzie odpowiadał za posiadanie narkotyków. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za powyższy czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Janusz Kijowski

Janusz Kijowski