Poszukiwania zaginionej 85-latki z Olkusza zakończyły się sukcesem

Sukcesem zakończyły się poszukiwania zaginionej 85-letniej Olkuszanki z zanikami pamięci, która wyszła z domu bez telefonu komórkowego i nie wracała do niego przez kilka godzin. Kobieta została odnaleziona w okolicach ulicy Składowej.

Informację o zaginięciu starszej kobiety dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał w niedzielę 19 lipca około godziny 18:20. 85-latka, która cierpi na zaniki pamięci, wyszła z domu nie mając przy sobie telefonu komórkowego. Rodzina, która była zaniepokojona jej kilkugodzinną nieobecnością, poprosiła zatem o pomoc funkcjonariuszy. Do poszukiwań zaginionej Olkuszanki zaangażowano pluton alarmowy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, mundurowych Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Żurady, Gorenic, Kosmolowa, Zawady, Zederman i Zimnodołu, a także policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i Komisariatu Policji w Bukownie.

Funkcjonariusze sprawdzali przystanki i dworce autobusowe, kościoły, pobliskie sklepy, olkuskie osiedla oraz drogi polne i okolice wzdłuż torowiska. Około godziny 20:15 policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie znaleźli 85-latkę na ulicy Składowej w Olkuszu. Kobieta chodziła w rejonie torowiska przy składzie węgla „Karolinka”. Mundurowi na miejsce natychmiast wezwali pogotowie, ale seniorka na szczęście nie wymagała hospitalizacji i została przekazana pod opiekę rodziny.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *