Poszukiwania zaginionej 85-latki z Olkusza zakończyły się sukcesem

Sukcesem zakończyły się poszukiwania zaginionej 85-letniej Olkuszanki z zanikami pamięci, która wyszła z domu bez telefonu komórkowego i nie wracała do niego przez kilka godzin. Kobieta została odnaleziona w okolicach ulicy Składowej.

Informację o zaginięciu starszej kobiety dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał w niedzielę 19 lipca około godziny 18:20. 85-latka, która cierpi na zaniki pamięci, wyszła z domu nie mając przy sobie telefonu komórkowego. Rodzina, która była zaniepokojona jej kilkugodzinną nieobecnością, poprosiła zatem o pomoc funkcjonariuszy. Do poszukiwań zaginionej Olkuszanki zaangażowano pluton alarmowy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, mundurowych Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Żurady, Gorenic, Kosmolowa, Zawady, Zederman i Zimnodołu, a także policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i Komisariatu Policji w Bukownie.

Funkcjonariusze sprawdzali przystanki i dworce autobusowe, kościoły, pobliskie sklepy, olkuskie osiedla oraz drogi polne i okolice wzdłuż torowiska. Około godziny 20:15 policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie znaleźli 85-latkę na ulicy Składowej w Olkuszu. Kobieta chodziła w rejonie torowiska przy składzie węgla „Karolinka”. Mundurowi na miejsce natychmiast wezwali pogotowie, ale seniorka na szczęście nie wymagała hospitalizacji i została przekazana pod opiekę rodziny.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *