Posłanka Agnieszka Ścigaj dołączyła do rządu. Zajmie się integracją społeczną, w tym falą uchodźców z Ukrainy.

2022-06-22 /526
Posłanka Agnieszka Ścigaj dołączyła do rządu. Zajmie się integracją społeczną, w tym falą uchodźców z Ukrainy.
źródło: Posłanka Agnieszka Ścigaj podczas uroczystej przysięgi FB: Kancelaria Premiera

We wtorek 22 czerwca posłanka z ziemi olkuskiej, Agnieszka Ścigaj będąca w kole Polskie Sprawy dołączyła do rządu. Informację ta została przekazana przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas konferencji prasowej w Raszynie. Agnieszka Ścigaj zajmie się integracją społeczną, w tym również falą uchodźców z Ukrainy. 

- Po wielu rozmowach merytorycznych i rozmowach programowych o bardzo konkretnych sprawach, o bardzo wielu tematach, które nurtują Polaków doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy i zaprosiliśmy panią poseł Agnieszkę Ścigaj do rządu aby zajmowała się tą tematyką, na której świetnie się zna – mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Uroczystość dokonania zmian w składzie Rady Ministrów w trakcie trwania, której posłanka Agnieszka Ścigaj oficjalnie złożyła przysięgę odbyła się o godzinie 15.

- Cieszę się, że rząd jest zasilany przez kolejną kobietę. Czasy są takie, że kobiece spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, na problemy rodziny, problemy rynku pracy, problemy funkcjonowania państwa w różnych jego aspektach jest dzisiaj niezwykle ważne – mówił podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda.