Poseł Jacek Osuch przegrywa w sądzie w trybie wyborczym

Ostatni dzień kampanii wyborczej obfitował w zdecydowane działania Posła Jacka Osucha. Najpierw interweniował on w sprawie żartu, jaki zrobili mu uczniowie IV LO w Olkuszu, a następnie przegrał w sądzie w Pawłem Piasnym, którego pozwał za ujawnienie, że pisał on „anonimowe” obraźliwe komentarze w Internecie pod pseudonimem „Skalski”. Mimo to, jeszcze zanim wniosek trafił do sądu, wykupił on ogłoszenie sponsorowane w Przeglądzie Olkuskim, sugerujące winę byłego Starosty.

Pierwsze działania Jacka Osucha skierowane były wobec dowcipnisiów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, którzy znaleźli wczoraj jego zerwany baner wyborczy w pobliżu szkoły i postanowili dla żartu zawiesić go w jednej z toalet. Choć wielu mogłoby się wydawać, że był to jedynie niewinny żart kilku drugoklasistów, to Posłowi Osuchowi nie było już tak do śmiechu. Zażądał on od dyrekcji placówki natychmiastowego wskazania sprawców, grożąc dochodzeniem swoich praw na drodze sądowej. Po ustaleniu sprawców zażądał on ponadto od nich przeprosin. W szkole zarządzony został również specjalny apel, w którym wszystkim uczniom wytłumaczono, że takie żarty absolutnie nie mogą mieć miejsca.

71922199 779337392519429 8833226051023798272 o - Poseł Jacek Osuch przegrywa w sądzie w trybie wyborczym

Mniej pobłażliwy Jacek Osuch był już wobec byłego Starosty Olkuskiego Pawła Piasnego, który ujawnił na swoim profilu na Facebooku, że olkuski parlamentarzysta, podszywając się pod anonimowych Internautów, pisał komentarze obrażające swoich przeciwników politycznych oraz mieszkańców wypowiadających się „nie po jego linii politycznej”. Sprawa odbiła się szerokim echem wśród mieszkańców, którzy nie tylko byli oburzeni zachowaniem Posła, ale także faktem, że wykorzystywał on do tego m.in. służbowy telefon oraz sejmowy tablet, zakupione za pieniądze podatników. Sprawa tym razem, za sprawą pozwu Jacka Osucha, trafiła już do Sądu Okręgowego w Krakowie. Poseł PiS chciał, by Paweł Piasny „zaprzestał naruszania jego dobrego imienia i publicznie go przeprosił”.

72139952 2645859438811603 106808384883261440 o 1 - Poseł Jacek Osuch przegrywa w sądzie w trybie wyborczym

Sprawa zakończyła się jednak przegraną parlamentarzysty z Olkusza, jako że sąd oddalił jego wniosek. Wielu Internautów, na czele z samym Pawłem Piasnym, zwróciło jednak uwagę na manipulację Jacka Osucha, który, jeszcze zanim wniosek trafił do sądu, wykupił ogłoszenie sponsorowane w Przeglądzie Olkuskim, sugerujące winę byłego Starosty. Po ogłoszeniu wyroku mieszkańcy masowo udostępniali zatem informację o tym, że Paweł Piasny okazał się jednak niewinny: „Minister polskiego rządu zwracał się do Przewodniczącego Składu Orzekającego per „proszę pani”. Takiego lekceważenia i pogardy wobec wymiaru sprawiedliwości jeszcze nigdy nie widziałem. Wstyd mi za takiego posła!”skomentował sprawę na swoim profilu na Facebooku były Starosta Olkuski.

Biorąc pod uwagę poziom emocji towarzyszący kandydatom, powinniśmy się chyba cieszyć, że już dziś o północy zaczyna się już cisza wyborcza. Przypominamy, że komisje wyborcze zostaną otwarte w niedzielę o godzinie 7:00, a głosowanie potrwa do godziny 21:00. Redakcja Kuriera Olkuskiego serdecznie zachęca wszystkich, bez względu na poglądy polityczne, do pójścia do urn i wypełnienia swojego obywatelskiego obowiązku.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Poseł Jacek Osuch przegrywa w sądzie w trybie wyborczym

  • październik 12, 2019 at 12:37 pm
    Permalink

    PiS już taki jest, że idzie po trupach do celu i sieje propagandę, aby tylko zdobyć stołek i dostęp do koryta. Jak widać, są jeszcze uczciwi i bezstronni sędziowie, którzy orzekają zgodnie z prawdą i nie boją się sądzić przeciwko PiSowi, jeśli tylko są winni. I tak powinno być. Niezależnie kim się jest, wszyscy powinni być sądzeni wg tego samego prawa, a nie tym wg PiSu czyli „jestem z PiSu i g***o mi zrobicie”. Nawet anonimowe zgłoszenie o bombie nie jest anonimowe, bo zawsze pozostaje ślad w sieci, o czym przekonał się p. Osuch publikując obraźliwe komentarze szkalujące jego przeciwników, używając jeszcze do tego sprzętu zakupionego za pieniądze podatników. Wielki wstyd panie pośle, choć po takich wpadkach może już niedługo, bo sam pokazał pan, kim jest naprawdę a katolikowi nie wypada tak kłamać i być takim obłudnikiem.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *