Pomóż miesięcznemu Tymkowi Imielskiemu z Bukowna odzyskać wzrok!

2020-09-19 /537
Pomóż miesięcznemu Tymkowi Imielskiemu z Bukowna odzyskać wzrok!

Tymek Imielski z Bukowna ma zaledwie miesiąc. Urodził się z wrodzoną wadą rozwojową siatkówki obu oczu, przez co jest niewidomy. Jedyną nadzieją jest dla niego operacja obu oczek w klinice Wills Eye Hospital w Stanach Zjednoczonych. Leczenie powinno się jednak rozpocząć po ukończeniu przez niego trzeciego miesiąca życia, a więc już w listopadzie. Potrzebna jest zatem szybka pomoc ludzi dobrej woli.

Marzę o tym, bym mogła, kiedy Tymek będzie smutny, zdenerwowany czy rozgoryczony, spojrzeć w jego oczka i powiedzieć mu, że wszystko będzie dobrze. Bym mogła pokazać mu, jak piękny jest świat. Na ten moment mojego syna otacza jednak ciemność, która mnie przeraża – mówi Paulina Imielska.

Mama Tymka stanęła któregoś dnia na szpitalnym korytarzu w jednej ręce tuląc maleńkie ciałko Tymka, a w drugiej trzymając kartkę z diagnozą, jaką była ślepota bez możliwości leczenia. W poszukiwaniu nadziei rodzice chłopca zjeździli Polskę wzdłuż i wszerz lecz ratunek znaleźli dopiero w klinice Wills Eye Hospital w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam specjaliści zgodzili się pomóc, planując rozszerzoną diagnostykę i operację obu oczek. Leczenie powinno rozpocząć się po ukończeniu przez Tymka trzeciego miesiąca życia, a więc już w listopadzie. Zbiórkę na leczenie Tymka Imielskiego można wesprzeć klikając TUTAJ.

W akcie desperacji zwracam się do Ciebie. Pomóż mi uratować przed ciemnością moje dziecko! – apeluje mama Tymka.

źródło: siepomaga.pl

50