Pomóż małemu Maksowi z Olkusza w jego walce z ostrą białaczką limfoblastyczną

Maksymilian Olszowy z Olkusza jest niespełna dwuletnim, zawsze uśmiechniętym chłopcem, u którego w lutym została zdiagnozowana ostra białaczka limfoblastyczna. Serdecznie zachęcamy Państwa do wsparcia chłopca w tych trudnych dla niego i jego rodziców chwilach.

53906792 1286353318183364 3101787710013046784 n - Pomóż małemu Maksowi z Olkusza w jego walce z ostrą białaczką limfoblastyczną

Chłopczyk od połowy lutego gorączkował, jednak nie miał innych objawów choroby, takich jak kaszel czy katar. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził infekcję wirusową. Niestety po tygodniu gorączki powróciły. Wyniki wykonanych badań krwi mocno zaniepokoiły mamę chłopca. Maks został skierowany na Oddział Onkologii Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie aktualnie jest w trakcie leczenia.

Maks jest bardzo ruchliwym i pogodnym dzieckiem. Z ogromnym zainteresowaniem poznaje otaczający go świat, ludzi i przyrodę. Uwielbia huśtawkę, z której najchętniej by nie schodził. Najbardziej jednak lubi przytulaski i łaskotki z rodzicami – mówi mama chłopca.

Choroba Maksymiliana budzi wiele leków u jego rodziców. Dodatkowym stresem jest także odległość do szpitala i koszty związane z leczeniem. Apelujemy zatem do naszych czytelników z prośbą o wsparcie chłopca w tych trudnych dla niego i jego rodziców chwilach. Pomóc można poprzez przekazanie darowizny na indywidualne subkonto Maksa oraz podzielenie się 1% podatku w okresie rozliczeniowym. Więcej informacji można znaleźć klikając TUTAJ.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Pomóż małemu Maksowi z Olkusza w jego walce z ostrą białaczką limfoblastyczną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *