Pomóż małemu Filipkowi z Olkusza w jego walce o wzrok i słuch

Filipek i Kacperek Banyś to bracia bliźniacy, którzy na świat przyszli aż 3 miesiące przed terminem. Filip od początku musiał walczyć o życie z powodu szeregu schorzeń, zaburzeń oddychania, wrodzonego zakażenia oraz niewydolności krążeniowej. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, jednak chłopczyk dzielnie walczy o wzrok i słuch.

Co prawda większość ze wspomnianych z problemów, dzięki systematycznej rehabilitacji i ciągłej troskliwej opiece, z biegiem czasu udało się opanować, jednak u Filipka wciąż jest bardzo źle ze wzrokiem i słuchem, jako że cierpi on na ciężki i głęboki niedosłuch obu uszek. Pomimo tego, że chłopiec ma obustronny aparat słuchowy, to i tak nie odbiera dźwięków tak, jak powinien. Na dodatek Filipek przeszedł retinopatię wcześniaczą w najostrzejszym stadium „V”, w wyniku czego lewe oczko pozostaje całkowicie niewidome, a drugie najprawdopodobniej widzi jedynie zarysy i kontury.

Klinika w Bostonie zgodziła się przyjąć Filipka na konsultację. Mamy nadzieję, że znajdziemy tam pomoc dla naszego synka, tak by mógł widzieć i rozwijać się jak jego rówieśnicy. Problemy ze wzrokiem i słuchem bardzo ograniczają jego rozwój – mówią rodzice chłopca.

Wspomniana konsultacja i ustalenie prawidłowego leczenia lub operacji to jedyna szansa na uratowanie zmysłów Filipka. Dlatego też jego rodzice proszą o pomoc w zebraniu środków na konsultację. Na ten cel potrzeba niespełna 24 tysiące złotych. W imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie zachęcam wszystkich naszych czytelników do pomocy małemu mieszkańcowi naszego miasta.

źródło: siepomaga.pl
zdjęcie: Oczkami Filipka i Kacperka

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Pomóż małemu Filipkowi z Olkusza w jego walce o wzrok i słuch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *