Policyjne małżeństwo zatrzymało dwóch pijanych kierowców w Wolbromiu

2022-06-29 /42
Policyjne małżeństwo zatrzymało dwóch pijanych kierowców w Wolbromiu
źródło: fot. Krzysztof Kapica (zdjęcie poglądowe)

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn pochodzących z Ukrainy niedzielnym wieczorem w Wolbromiu na zmianę kierowali samochodem pod wpływem alkoholu. Kierowców udało się zatrzymać policyjnemu małżeństwu. Po badaniu alkomatem okazało się, że obaj kierowcy są pijani. W organizmie 37-latka było ponad dwa promile alkoholu, z kolei w organizmie 23-latka blisko dwa promile. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, gdzie grozi im nawet do 2 lat więzienia.

Policjantem jest się cały czas nie tylko na służbie! Udowodniła to funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wraz ze swoim mężem, który na co dzień służy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

- W minioną niedzielę w nocy, oboje w czasie wolnym od służby wracali do domu. Jadąc od miejscowości Bydlin w kierunku Wolbromia małżonkowie zauważyli opla, który poruszał się w sposób zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym co wzbudzało podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu – relacjonuje Marika Guzik-Gajda z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Małżeństwo widząc cała sytuacje pojechało za oplem w celu zatrzymania go. Po zbliżeniu się do samochodu małżeństwo zauważyło rozbawionego kierowcę i jego pasażera. Po chwili opel zatrzymał się, a pasażer z kierowcą zamienili się miejscami, po czym kontynuowali jazdę. Jadąc dalej za nimi policjanci zauważyli, że samochód skręca na jeden z wolbromskich parkingów gdzie po zatrzymaniu z pojazdu wysiadło 4 mężczyzn.

- Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Po chwili na miejsce przyjechał patrol policji, który, jak się okazało jeździł za tym pojazdem, ponieważ według zgłoszenia jego kierowca miał być pod wpływem alkoholu – informuje Marika Guzik-Gajda z KPP w Olkuszu.

Podczas interwencji policji mężczyźni nie przyznawali się, który z nich prowadził samochód, jednak małżeństwo rozpoznało, że pojazd od miejscowości Bydlin do Wolbromia prowadził 37-latek, a później za kierownice wsiadł 23-latek. Wersję tą potwierdzili pasażerowie jadący w samochodzie. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że obaj mężczyźni, którzy kierowali samochodem są w stanie nietrzeźwym. Sprawa trafi do sądu, gdzie sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Kuba Łuc

Kuba Łuc