Policyjna akcja "Bezpieczny pieszy" na drogach powiatu olkuskiego

2023-08-09 /75
Policyjna akcja "Bezpieczny pieszy" na drogach powiatu olkuskiego
źródło: fot. Małopolska Policja

We wtorek (08.08. br.), policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne w ramach akcji o nazwie „Bezpieczny Pieszy”. Skoncentrowali się na monitorowaniu i zapewnianiu prawidłowych relacji między kierującymi a pieszymi oraz na zgodności z przepisami ruchu drogowego ze strony pieszych.

Akcja „Bezpieczny Pieszy” odbyła się na drogach powiatu olkuskiego. Jej głównym celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych, będących niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, oraz zwiększenie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, w tym na przechodzenie przez ulice w miejscach niedozwolonych. Dodatkowo, w rejonach przejść dla pieszych, reagowali na niewłaściwe zachowania kierujących w stosunku do pieszych.

Mundurowi patrolowali zarówno miejskie dzielnice, jak i drogi prowadzące do mniejszych miejscowości, aby upewnić się, że zarówno piesi, jak i kierowcy przestrzegają zasad bezpieczeństwa.

Ta akcja jest dowodem troski policji o bezpieczeństwo pieszych i wpisuje się w szereg inicjatyw podejmowanych przez służby porządku publicznego, mających na celu poprawę ogólnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bogusław Nowak

Bogusław Nowak