Policjant z Wolbromia zatrzymał pijanego kierowcę w czasie wolnym od pracy

2020-07-03 /290
Policjant z Wolbromia zatrzymał pijanego kierowcę w czasie wolnym od pracy

Jeden z Policjantów z Komisariatu Policji w Wolbromiu, będąc na urlopie, wspólnie ze znajomymi zatrzymał jadącego ulicami Miechowa 42-letniego pijanego kierowcę.  Nieodpowiedzialny mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Wolbromski funkcjonariusz zauważył podejrzanie poruszający się samochód na Rynku w Miechowie. Pewien Hyundai jechał bowiem całą szerokością drogi, od krawężnika do krawężnika. Widząc to mundurowy od razu zareagował i gdy pojazd się zatrzymał, to błyskawicznie wysiadł ze swojego samochodu i wraz ze znajomymi podbiegł do kierowcy. Stróż prawa wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając jego dalszą jazdę, a także wezwał na miejsce policjantów z Miechowa.

Podejrzenia funkcjonariusza z Wolbromia co do stanu trzeźwości kierowcy potwierdziły się, jako że badanie trzeźwości zatrzymanego 42-latka wykazało, że miał on 1,7 promila alkoholu w swoim organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a wkrótce odpowie także za swoje zachowanie przed sądem.

źródło: olkusz.policja.gov.pl