Policjanci zatrzymali pięcioro pijanych kierowców z powiatu olkuskiego

Na drogach powiatu olkuskiego w ostatnim czasie zatrzymano pięcioro kierowców, którzy wykazali się dużą nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Wśród nich znalazła się m.in. 23-latka, która zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne barierki oraz 23-latek, który wjechał w zaparkowany samochód.

W czwartek 21 maja na Alei 1000-lecia w Olkuszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że 52-letni mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w swoim organizmie. Na ulicy Olkuskiej w Kluczach kobieta, która również kierowała Oplem, zjechała natomiast z drogi i uderzyła w przydrożne barierki. 23-latka miała ponad 2 promile. W sobotę 23 maja mundurowi zatrzymali z kolei do kontroli drogowej 71-letniego mieszkańca Bukowna, który także miał 2 promile alkoholu w swoim organizmie.

Mundurowi w Bydlinie odnotowali także przypadek kierowania quadem przez 40-latka, który miał aż 2,7 promila. Ostatnim pijanym kierowcą był natomiast 23-latek, który kierując Audi na Drodze Krajowej nr 94 w Olkuszu wjechał w zaparkowany samochód. Mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w swoim organizmie. Przy okazji tych zdarzeń stróże prawa przypominają, że kierowca, który prowadzi samochód w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami podlega karze pozbawienia wolności, a na dodatek sąd orzeka wobec takiej osoby środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

To nie koniec konsekwencji, z jakimi muszą liczyć się miłośnicy jazdy „na podwójnym gazie”, bowiem kierowcy prowadzący samochód w stanie nietrzeźwości muszą także uiścić świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 000 złotych w przypadku recydywy. Przede wszystkim należy jednak pamiętać, że kierując po pijanemu stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *