Policjanci zatrzymali Olkuszanina, który włamał się do cukierni

Olkuscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który 31 grudnia włamał się do jednej z olkuskich cukierni, z której ukradł pieniądze oraz telefon komórkowy. Podejrzany usłyszał nie tylko zarzut kradzieży z włamaniem, ale także posiadania substancji psychotropowych, bowiem podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli amfetaminę.

Do zdarzenia doszło ostatniego dnia 2018 roku, kiedy to mężczyzna wyważył okno w budynku cukierni, wszedł do pomieszczenia i ukradł z kasy pieniądze oraz telefon komórkowy, który znajdował się obok. Ponadto podczas włamania 27-latek uszkodził m.in. komputerowy system sprzedaży. Straty, jakie wyrządził, oszacowano na łączną kwotę 9 800 złotych.

Praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie kim jest mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo i gdzie może on przebywać. Jeszcze tego samego dnia 27-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli nie tylko skradziony telefon komórkowy oraz część pieniędzy, które pochodziły z kradzieży, ale także amfetaminę.

27-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia oraz posiadania substancji psychotropowej. Warto także wspomnieć, że na tym problemy mężczyzny prawdopodobnie się nie skończą, gdyż śledczy ustalili, że mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku dokonał jeszcze innych kradzieży.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie przykładowe: pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *