Policjanci zarekwirowali Olkuszaninowi ponad 4 kilogramy marihuany

     Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który prowadził samochód pomimo decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W czasie dalszych czynności i przeszukania mieszkania mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 kilogramy marihuany. 30-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

     Do zatrzymania mężczyzny doszło 25 października 2017 roku w Olkuszu. Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy w Olkuszu podejrzewali, że ulicą miasta jedzie mężczyzna, który nie ma uprawnień do kierowania pojazdem i może on posiadać narkotyki. Ich przypuszczenia potwierdziły się. 30-latek prowadził samochód nie stosując się do decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień. Ponadto, podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli ponad 4 kilogramy konopi innych, niż włókniste. Pomieszczenie, które znajdowało się na poddaszu budynku mieszkalnego, wyposażone było w specjalistyczny sprzęt służący do uprawy roślin. Sprzęt ten został zabezpieczony przez policjantów.

     Zatrzymany usłyszał już zarzuty tj. uprawy i wytwarzania znacznej ilości konopi oraz prowadzenia pojazdu pomimo decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji cztery razy w tygodniu i poręczenie majątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *