Policjanci z Wolbromia zatrzymali 6 poszukiwanych osób

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali 6 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźni byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności.

Poszukiwane osoby udało się zatrzymać dzięki ustaleniom dzielnicowych, którzy mają pierwszy i bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Doskonale znają oni bowiem swoją okolicę i społeczność lokalną. Nie każdy mieszkaniec zdążył poznać swojego dzielnicowego, a tak naprawdę część osób poznaje ich bliżej dopiero przy okazji problemów i konfliktów w lokalnej społeczności. Dzielnicowi dbają o porządek i bezpieczeństwo w swoim rejonie i aktywnie uczestniczą w wielu spotkaniach ze społeczeństwem.

Pomagają oni również ofiarom przestępstw i wykroczeń czy informują o bieżących zagrożeniach i sposobach ich unikania, służąc radą i pomocą. Dzielnicowi prowadzą także działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych, które realizują w codziennej służbie. Legitymują osoby i sprawdzają je w policyjnych systemach. Sprawdzają również miejsca, w których mogą przebywać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Od początku roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali 18 poszukiwanych. W roku ubiegłym, było ich aż 36. Część z nich jest poszukiwana na podstawie listów gończych. Większość z zatrzymanych, zgodnie z dyspozycją sądów, trafiła do aresztów śledczych lub zakładów karnych.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *