Policjanci z Wolbromia zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

Ponad 100 gramów marihuany, 300 gramów amfetaminy, 184 tabletki ekstazy, a także 18 krzaków konopi indyjskiej zabezpieczyli policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Wolbromiu. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn, którzy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Jeden z nich odpowie również za nielegalną uprawę konopi oraz odpłatne udzielanie narkotyków.

Obrazek
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie konopie_indyjskie-1024x678.jpg

Zatrzymanie obu mężczyzn to wynik pracy policjantów z Komisariatu Policji w Wolbromiu. Funkcjonariusze ustalili bowiem, że w Wolbromiu 28-letni mężczyzna posiada znaczne ilości narkotyków, a we wtorek 17 lipca przystąpili do weryfikacji posiadanych informacji. Na podstawie nakazu przeszukania policjanci wkroczyli do mieszkania mężczyzny i podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, jak również innych miejsc, które użytkował 28-latek, znaleźli i zabezpieczyli narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ukryte_w_koronach_drzew-678x1024.jpg

Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna uprawia konopie indyjskie. Nielegalna plantacja ukryta była w lesie w koronach drzew w pobliskiej miejscowości. W tej sprawie zatrzymano również drugą osobę, która także posiadała narkotyki, działając wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Był nim 29-letni Wolbromianin, który, jak ustalili policjanci, kupował narkotyki od 28-latka. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów marihuany, 300 gramów amfetaminy, 184 tabletki ekstazy, a także 18 krzaków konopi indyjskich.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 29-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków, udzielania, a także uprawy konopi indyjskich. 18 lipca Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, a także zabezpieczenie majątkowe. Z kolei drugi z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie grozi do 10 lat więzienia.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *