Policjanci z Wolbromia uratowali życie 45-letniemu mężczyźnie

2020-09-04 /13
Policjanci z Wolbromia uratowali życie 45-letniemu mężczyźnie

Olkuscy policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał markety na terenie miasta Policjanci Ogniwa Patrolowo-

Bycie policjantem to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Każda interwencja wymaga bowiem od mundurowych wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Właśnie takimi cechami wykazali się starszy sierżant Kamil Kucypera oraz sierżant Jakub Filus z Komisariatu Policji w Wolbromiu, którzy uratowali życie mężczyźnie 45-letniemu mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło w pobliżu ogródków działkowych przy ulicy Miechowskiej w Wolbromiu. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu patrolowali pobliski rejon, gdy podbiegł do nich zdenerwowany mężczyzna, który poinformował ich, że podczas prac budowlanych jeden z pracowników przewrócił się, nie oddycha i najprawdopodobniej nie żyje. Mężczyzna szybko wskazał miejsce, a policjanci natychmiast ruszyli z pomocą.

Pracownik leżał w błocie i nie dawał żadnych oznak życia. Stróże prawa błyskawicznie przystąpili do reanimacji, powiadamiając równocześnie o całym zajściu pogotowie ratunkowe. Po kilku cyklach resuscytacji mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać, został ułożony w bezpiecznej pozycji, a do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjanci kontrolowali jego czynności życiowe. Zespół pogotowia ratunkowego przejął i przetransportował go do szpitala. Mężczyzna znajduje się pod obecnie opieką lekarzy, a jego życie nie jest już zagrożone.

źródło: olkusz.policja.gov.pl