Policjanci z Olkusza zatrzymali poszukiwanego 25-latka

W nocy z soboty na niedzielę olkuscy policjanci chcieli pomóc mężczyźnie, który pchał swój samochód. 25-latek zaczął zachowywać się jednak podejrzanie, a nawet uciekać. Jak wkrótce się okazało, był on poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka minut po północy, kiedy to policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zauważyli, jak na ulicy Mickiewicza w Olkuszu mężczyzna pcha samochód. Mundurowi bez chwili zastanowienia zainteresowali się tą sprawą i zapytali go czy nie potrzebuje pomocy. 25-latek był jednak zaskoczony widokiem policjantów i najwyraźniej nie spodziewał się ich w tym rejonie. Jego zachowanie i zdenerwowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych.

Kiedy funkcjonariusze postanowili zatem wylegitymować mężczyznę, ten nagle rzucił się do ucieczki. Policjanci natychmiast ruszyli jednak za nim w pościg i już po chwili uciekinier został zatrzymany. Co było powodem takiego zachowania mężczyzny? Jak się okazało, 25-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olkuszu do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 8 miesięcy. Teraz mężczyźnie nie pozostaje nic innego, jak pogodzić się z pobytem w więzieniu.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *