Policjanci z Olkusza zatrzymali 50-latka poszukiwanego listem gończym

Policjanci z Olkusza zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Ujęty przez nich 50-latek był bowiem poszukiwany listem gończym zarówno przez Sąd Rejonowy w Olkuszu, jak i przez inne sądy na terenie całego kraju.

Zatrzymanie mężczyzny to wynik pracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Pracujący nad tą sprawą mundurowi podejrzewali bowiem, że 50-latek, który przebywał poza granicami kraju i ciągle zmieniał swoje miejsce pobytu, chcąc w ten sposób chciał uniknąć kary pozbawienia wolności, mógł teraz znajdować się na terenie „Srebrnego Miasta”. Ich podejrzenia wkrótce potwierdziły się.

We wtorek 29 września mężczyzna został bowiem zatrzymany i trafił do zakładu karnego. Był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olkuszu oraz sądy w Dąbrowie Tarnowskiej, Przemyślu, Myślenicach, Łowiczu, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Żywcu, Katowicach, Nowym Targu, Opolu, Strzelcach Opolskich, Pile, Rawie Mazowieckiej, Bochni, Suwałkach czy Mielcu za przestępstwa skarbowe, których się dopuścił na terenie kraju.

Przy okazji tego zdarzenia stróże prawa przypominają, że na stronie internetowej olkuskiej komendy znajdują się dane osób poszukiwanych, wraz z ich wizerunkami. W przypadku rozpoznania takiej osoby lub posiadania informacji o jej miejscu przebywania, należy powiadomić o tym fakcie policję, dzwoniąc na numer 112. Takie zgłoszenia są anonimowe.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *