Policjanci z Olkusza zabezpieczyli blisko 70 gramów narkotyków

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu postawili zarzuty 40-letniemu mężczyźnie, który posiadał znaczne ilości narkotyków i udzielał je ponadto innej osobie. Podejrzany usłyszał także zarzut paserstwa, bowiem nabył sprzęt pochodzący z kradzieży.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w jednym z mieszkań w Olkuszu. Kryminalni , na podstawie posiadanych informacji, weszli do mieszkania mężczyzny i podczas przeszukania znaleźli kompresor, który pochodził z przestępstwa kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze przeszukali również pomieszczenie zakładu pracy, w którym zatrudniony był mężczyzna.

W sejfie znaleźli oni ponad 68 gramów amfetaminy, gram mefedronu oraz śladowe ilości marihuany. Policjanci ustalili również, że 40-latek udzielał narkotyków innej osobie. Mundurowi przedstawili podejrzanemu zarzut z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, tj. posiadania i udzielania narkotyków, a także paserstwa z Kodeksu Karnego. Wobec mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zastosował również policyjny dozór.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *