Policjanci z Klucz zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali trzech mieszkańców powiatu olkuskiego w wieku 17, 26 i 29 lat, przy których znaleziono marihuanę, amfetaminę i tabletki psychoaktywne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grożą im teraz kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzn doszło w środę 4 listopada po godzinie 19:00 w Rodakach. Patrolujący rejon stróże prawa zwrócili uwagę na zaparkowanego w masywie leśnym Opla, w którym siedziały trzy młode osoby. Na widok policjantów mężczyźni zaczęli zachowywać się nerwowo, więc funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest powodem takiej reakcji. Podczas legitymowania i kontroli osobistej 26-latka, znaleziono przy nim dwa woreczki strunowe z białym proszkiem, a w samochodzie ujawniono ponadto marihuanę, amfetaminę i tabletki psychoaktywne. Podczas wykonywania czynności policjantów jeden z mężczyzn rzucił się do ucieczki, lecz po krótkim pościgu został złapany. Cała trójka została zatrzymana, a przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdziły, że znalezione przy nich substancje były środkami psychoaktywnymi.

Następnego dnia śledczy przedstawili 17-latkowi i 26-latkowi zarzuty z Art. 62. par. 1. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zgodnie z którym „kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. 17-latek usłyszał na dodatek zarzut z Art. 222. par. 1. Kodeksu Karnego, który głosi, że „kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3”. O przyszłości obu mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu
zdjęcie (przykładowe): Pixabay

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *