Policjanci z Klucz uratowali życie 53-letniemu mężczyźnie

W niedzielę 3 lutego dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kluczach znaleźli w jednym z niezamieszkałych budynków wycieńczonego 53-latka, który przewrócił się na schodach i dotkliwie się potłukł. Mężczyzna był trzeźwy, miał problemy z oddychaniem i nie jadł od 3 dni. Na szczęście, w tym przypadku pomoc przyszła na czas.

part 1549353982577 - Policjanci z Klucz uratowali życie 53-letniemu mężczyźnie

Mundurowi znaleźli 53-latka podczas sprawdzania pustostanu na ul. Poległych w Kluczach. Mężczyzna był wycieńczony, miał problemy żołądkowe, nie jadł od trzech dni i miał problemy z oddychaniem. Leżał on na łóżku, w budynku, w którym nie było okien, a temperatura w pomieszczeniach nie różniła się od tej panującej na zewnątrz. Dzielnicowi ustalili, że mężczyzna kilka dni wcześniej przewrócił się na schodach i dotkliwie się potłukł. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu niezbędnej pomocy i wezwali karetkę pogotowia. Wycieńczony i wychłodzony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Był trzeźwy.

part 1549354014875 - Policjanci z Klucz uratowali życie 53-letniemu mężczyźnie

Policjanci mają świadomość, że w związku z bardzo niskimi temperaturami powietrza, osoby które przebywają w pustostanach mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu. W okresie zimowym prowadzą zatem wzmożone działania, podczas których kontrolują pustostany i budynki pod kątem przebywania w nich osób bezdomnych. Tym razem przeczucie nie zawiodło mundurowych i to dzięki nim udało się uniknąć tragedii, gdyż pomoc nadeszła w samą porę.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na takie przypadki. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza o tej porze roku mogą potrzebować naszej pomocy. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze, ławkach, parkach czy w opuszczonych budynkach. Jeśli widzimy takiego człowieka, to nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Wystarczy tylko jeden telefon pod nr 112 lub 997, aby uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *