Policjanci z Bukowna uratowali życie 87-letniemu mężczyźnie

W poniedziałek 25 listopada w Bukownie zaginął 87-latek. Starszy mężczyzna wyszedł z domu około godziny 10:00 i nie wrócił do niego aż do godzin wieczornych. O godzinie 20:30 rodzina seniora zaalarmowała zatem o tym fakcie służby mundurowe. 87-latka w rejonie mokradeł około godziny 22:15 znaleźli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukownie. Mężczyzna był wycieńczony i przemoczony, a jego szybkie odnalezienie prawdopodobnie uratowało mu życie.

Informację o zaginięciu seniora policjanci z bukowieńskiego komisariatu otrzymali około godziny 20:30. Jak przekonywała rodzina 87-latka, wyszedł on z domu około godziny 10:00 i nie wciąż do niego nie wrócił. Na dodatek starszy mężczyzna nie zabrał ze sobą telefonu komórkowego ani żadnych dokumentów. Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu rozpoczęto szeroko zakrojone poszukiwania mężczyzny. W działania zaangażowano kilkunastu policjantów oraz 6 zastępów straży pożarnej. Z minuty na minutę temperatura na zewnątrz spadała, co zwiększało ryzyko wychłodzenia organizmu seniora.

Stróże prawa i strażacy sprawdzali pobliskie miejscowości, drogi polne i okolice lasu znajdującego się niedaleko miejsca zamieszkania zaginionego 87-latka. Około godziny 22:15 mundurowi z Komisariatu Policji w Bukownie znaleźli starszego mężczyznę. Senior leżał w rejonie mokradeł i był przemoczony i zziębnięty. Jak oświadczył, podczas spaceru przewrócił się i utknął, w wyniku czego nie mógł wstać o własnych siłach. Funkcjonariusze natychmiast udzielili 87-latkowi pomocy oraz wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala, gdzie trafił on pod opiekę lekarzy. Szybkie odnalezienie zaginionego mężczyzny prawdopodobnie uratowało mu życie.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *