Policjanci z Bukowna uratowali 87-latkę z płonącego budynku

     Dwóch policjantów z komisariatu w Bukownie, st. sierż. Paweł Jarzmik i st. sierż. Oskar Mirowski uratowali z pożaru 87-letnią kobietę. Mundurowi byli pierwsi na miejscu zdarzenia i wyprowadzili staruszkę z płonącego domu. Kobiecie nic się nie stało. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zaistnienia pożaru.

     Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 lutego, w Podlipiu. W jednym z domów wybuchł pożar. Jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci z komisariatu w Bukownie. Funkcjonariusze przed palącym się domem zastali dwóch sąsiadów, którzy poinformowali, że w budynku, na pierwszym piętrze, znajduje się 87-letnia kobieta. Mundurowi w obawie o jej życie postanowili działać jeszcze przed przybyciem strażaków. Z okien mieszkania na pierwszym piętrze wydobywał się ogień i kłęby czarnego dymu. Z uwagi na zagrożenie życia, policjanci, przy pomocy cegły, wybili ramę okna piwnicy i natychmiast weszli do środka, a następnie wyważyli drzwi piwnicy na wypadek ewakuacji. Mundurowi podejmowali dwie próby, aby dotrzeć na pierwsze piętro schodami, które prowadziły do pokoju gdzie miała znajdować się kobieta. Poruszanie się wewnątrz budynku utrudniało silne zadymienie, bardzo słaba widoczność i wysoka temperatura. 

     Pomimo braku specjalistycznego sprzętu oraz trudnych warunków w budynku, funkcjonariuszom udało się dotrzeć do kobiety. Interweniujący st. sierż. Paweł Jarzmik i st. sierż. Oskar Mirowski wyprowadzili starszą panią i natychmiast przekazali ją strażakom oraz ratownikom medycznym. Kobieta trafiła do szpitala. Na szczęście dzięki szybkiej pomocy jej życiu nic nie zagraża. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu wstępnie ustalili, że do pożaru mogło dojść w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Śledczy z komisariatu w Bukownie wyjaśnią przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

zdjęcie: pomorska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *