Policjanci z Bukowna rozdawali dzieciom odblaski i uczyli ich zasad bezpieczeństwa

W akcję na rzecz bezpieczeństwa dzieci zaangażowali się dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bukownie. Funkcjonariusze, przy współpracy z Urzędem Gminy Bolesław, rozdawali najmłodszym uczniom elementy odblaskowe.

img 20190910 wa0008 - Policjanci z Bukowna rozdawali dzieciom odblaski i uczyli ich zasad bezpieczeństwa

W ostatnich dniach najmłodsi uczniowie szkół z gminy Bolesław mogli usłyszeć dużo informacji o bezpieczeństwie. To za sprawą dzielnicowych, którzy w ramach akcji informacyjno-edukacyjnych „Świeć przykładem w szkole…i na drodze” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na drodze” odbyli szereg spotkań, mających na celu przypomnienie pierwszakom najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Mundurowi wyjaśnili dzieciom jak ważne dla własnego bezpieczeństwa są elementy odblaskowe oraz to, że ich noszenie po zmroku jest obowiązkowe.

policja odblaski - Policjanci z Bukowna rozdawali dzieciom odblaski i uczyli ich zasad bezpieczeństwa

Dzielnicowi asp. szt. Ireneusz Mól i sierż. szt. Krzysztof Klima są dzielnicowymi w gminie Bolesław. Wśród wielu swoich obowiązków służbowych zawsze chętnie znajdują również czas na edukację najmłodszych. Funkcjonariusze skupili się się głównie na zasadach prawidłowego poruszania się po drodze ora również demonstrowali w praktyce jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Każde dziecko dostało od funkcjonariuszy opaskę odblaskową i plan lekcji ufundowane przez Urząd Gminy w Bolesławiu. Dzięki temu dzieciaki z pewnością będą lepiej widoczne na drogach.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *