Policjanci z Bukowna, którzy uratowali 87-latkę z pożaru, zostali uhonorowani

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Bukownie Burmistrz Mirosław Gajdziszewski uhonorował st. sierż. Pawła Jarzmika i st. sierż. Oskara Mirowskiego, którzy 20 lutego uratowali z pożaru 87-letnią mieszkankę Podlipia.

FB IMG 1523502569887 - Policjanci z Bukowna, którzy uratowali 87-latkę z pożaru, zostali uhonorowani

Przypominamy, że podczas pamiętnego pożaru funkcjonariusze przed palącym się domem zastali dwóch sąsiadów, którzy poinformowali, że w budynku znajduje się 87-letnia kobieta. Mundurowi w obawie o jej życie postanowili działać jeszcze przed przybyciem strażaków. Policjanci przy pomocy cegły wybili ramę okna piwnicy i natychmiast weszli do środka, a następnie wyważyli drzwi piwnicy na wypadek ewakuacji. Poruszanie się wewnątrz budynku utrudniało silne zadymienie, bardzo słaba widoczność i wysoka temperatura. Ostatecznie funkcjonariuszom udało się dotrzeć do kobiety, wyprowadzić ją z płonącego budynku, po czym przekazać strażakom oraz ratownikom medycznym.

Właśnie fakt, że policjanci, nie zważając na własne bezpieczeństwo, jeszcze zanim na miejsce dotarły pozostałe służby, podjęli szybką decyzję o próbie wydostania uwięzionej w pożarze starszej kobiety szczególnie podkreślał Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski. Dzięki temu, że pomoc przyszła szybko, życie emerytki nie było zagrożone. Dziękując w imieniu wszystkich mieszkańców za ich bohaterską postawę, Burmistrz przekazał st. sierżantowi Pawłowi Jarzmikowi oraz st. sierżantowi Oskarowi Mirowskiemu okolicznościowe upominki. Wyraził też nadzieję, że będą one codziennie przypominać policjantom o wdzięczności mieszkańców za to, że w chwilach zagrożenia zawsze możemy liczyć na ich zaangażowanie i pomoc.

źródło: bukowno.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *