Policjanci odnaleźli ogromną plantację marihuany w gminie Klucze

Wspólne działania małopolskich i śląskich policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch osób, które trudniły się uprawą konopi indyjskiej na jednej z posesji w gminie Klucze. Mundurowi ujawnili w sumie 97 krzaków tej rośliny, wartych około 40 000 złotych.

plantacja 3 - Policjanci odnaleźli ogromną plantację marihuany w gminie Klucze

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komisariatu Policji w Kluczach ustalili, że w naszej gminie pewna para prowadzi domową plantację konopi indyjskiej. We wtorek 21 maja funkcjonariusze postanowili zatem przystąpić do weryfikacji tych operacyjnych ustaleń. Kiedy kryminalni wkroczyli na teren posesji użytkowanej przez 32-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę, to znaleźli i zabezpieczyli tam 97 krzaków marihuany. Rośliny uprawiane były w doniczkach i znajdowały się w dwóch pomieszczeniach, które wyposażone były w systemy wentylacji oraz odpowiednie dla wzrostu roślin oświetlenia.

plantacja konopii - Policjanci odnaleźli ogromną plantację marihuany w gminie Klucze

Wartość czarnorynkową zabezpieczonych krzaków konopi indyjskiej oszacowano na około 40 000 złotych. W mieszkaniu policjanci ujawnili także nielegalny pobór prądu, jako że instalacja elektryczna doprowadzała prąd z pominięciem licznika. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie postawiono zarzut uprawy konopi indyjskiej, a kobiecie dodatkowo zarzut kradzieży energii elektrycznej. Dzień później Prokuratura Rejonowa w Olkuszu zastosowała wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego, a także zakazu opuszczania kraju.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *