Policja i Sanepid dbają o bezpieczeństwo wypoczywającej młodzieży

Olkuscy policjanci wspólnie z Sanepidem kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu olkuskiego.

Funkcjonariusze i pracownicy sanepidu zwracają uwagę w szczególności na bezpieczeństwo wypoczywających dzieci oraz warunki w jakich przebywają. Kontrole będą odbywały się cyklicznie, aż do końca wakacji. Jak dotąd kontrolujące służby nie miały na szczęście żadnych zastrzeżeń do organizatorów takich pobytów.

Odwiedzony został już Dworek Jurajski i Hostel Jurajski w Domaniewicach, a także Placówka na ulicy Legionów Polskich 3 w Olkuszu, gdzie przeprowadzone zostały pogadanki z uczestnikami letniego wypoczynku. Mundurowi wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzają czy dzieci, które przyjechały na wakacje są bezpieczne i czy przebywają w odpowiednich warunkach. Sprawdzany jest stan bezpieczeństwa, warunki sanitarno-higieniczne i właściwie sprawowana opieka nad dziećmi i młodzieżą. Ośrodki były kontrolowane także pod kątem czystości i odpowiedniego wyposażenia. Kontrole przebiegły bez uwag. W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo podczas wakacji” młodzież po raz kolejny przypomniała sobie podstawowe zasady bezpiecznej zabawy, poruszania się po drogach, korzystania z Internetu, wypoczynku nad wodą oraz o zasadach właściwego zachowania się na plaży: właściwym ubiorze (szczególnie w upalne dni), zasadności picia dużych ilości wody oraz o zagrożeniach związanych z przegrzaniem słonecznym. Zwrócono też dzieciom uwagę na zachowanie asertywności podczas kontaktu z osobą obcą. Dzieci na zakończenie spotkań zadawały mnóstwo pytań na, które prelegenci udzielali odpowiedzi.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *