Podkład do cery suchej - jaki wybrać?

2022-10-03 /49
Podkład do cery suchej - jaki wybrać?

Czy sucha, zmęczona, szara skóra brzmi znajomo? Nie jesteś jedyna. Wiele kobiet walczy z pozbawioną życia skórą. Suchej skórze często towarzyszy uczucie ściągnięcia. Kluczem do sukcesu jest właściwa pielęgnacja, ale także stosowanie odpowiednich kosmetyków do makijażu. Jaki podkład powinnaś wybrać, jeśli masz suchą skórę? Przedstawiamy kilka propozycji.

Podkład do cery suchej

Skóra sucha często wygląda na starszą i zmęczoną, dlatego też należy robić wszystko aby zapewnić jej długotrwałe nawilżenie i rozświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie rewitalizującej pielęgnacji, jednak za nim ona zacznie działać i przyniesie oczekiwane rezultaty, warto zainwestować w wysokiej jakości podkład nawilżający. Podkład dla skóry suchej powinien mieć właściwości nawilżające. Zatem w jego składzie powinny znaleźć się witaminy takie jak C i E, masło shea, a także kwas hialuronowy. Aloes również jest pożądanym składnikiem w podkładzie, gdyż łagodzi wszelkie podrażnienia. Pamiętaj ważne jest, aby podkład do cery suchej nadawał skórze promienny wygląd.

Podkład do cery z niedoskonałościami

Jeśli chcemy wykonać makijaż, musimy wziąć pod uwagę, czego wymaga nasza skóra i z czym ma problemy. Jeśli Twoja skóra jest podatna na wypryski, stosuj podkład średnio lub mocno kryjący o formule beztłuszczowej. Zawartość oleju w podkładzie może powodować powstawanie wyprysków. Z kolei podkład o średnim lub pełnym kryciu pozwala ukryć wiele niedoskonałości. Podkład powinien również pielęgnować skórę suchą i trądzikową.

Podkład do cery dojrzałej

Do skóry suchej dojrzałej wybierz podkład o średnim stopniu krycia, który jest na bazie wody. Unikaj produktów matujących, ponieważ tego typu podkłady mają tendencję do zbierania się w zmarszczkach, czyniąc je bardziej widocznymi, zamiast je kamuflować.

Podkład do cery naczynkowej

Jesteś posiadaczką skóry suchej i naczynkowej? Jeśli tak, to powinnaś poszukać produktu, który łagodzi podrażnienia i skutecznie tuszuje popękane naczynka. Powinnaś też poszukać podkładu z witaminą C i filtrami przeciwsłonecznymi, jeśli masz suchą skórę.

Jak przygotować suchą skórę do makijażu?

  1. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie

Kluczowe dla Twojego zdrowia jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Pamiętaj podkład nie wygląda dobrze na suchej skórze, zwłaszcza jeśli nie zadbałaś o odpowiednią pielęgnację twarzy. Przed nałożeniem podkładu pamiętaj o nawilżeniu skóry. Przed snem powinnaś użyć tłustego kremu, aby następnego ranka obudzić się z uczuciem świeżości i braku skrępowania. Jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony, zastosuj bazę nawilżającą. Unikaj kosmetyków matujących oraz tych zawierających kwasy lub retinole - mogą Ci zaszkodzić!

  1. Zadbaj o peeling skóry

Suche skórki, spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją skóry, są nieatrakcyjne. Regularne złuszczanie naskórka może wyeliminować ten problem, ale zachowaj ostrożność przy stosowaniu peelingów! Stosowanie peelingów o zbyt dużych cząsteczkach może powodować podrażnienia i często obniża kluczową warstwę ochronną. Wybierz delikatne peelingi lub drobnoziarniste peelingi enzymatyczne, aby osiągnąć długotrwałe rezultaty. Peelingi chemiczne mogą być stosowane okazjonalnie, aby osiągnąć ten sam rezultat.

  1. Zastosuj rozświetlacz do twarzy

Skóra sucha często wydaje się starsza, szara i pozbawiona życia, dlatego produkty do makijażu, które rozświetlają, mają kluczowe znaczenie dla skóry suchej. Aby przywrócić jej świetlisty blask, użyj rozświetlacza. Korzystne może być stosowanie oprócz podkładu, również kosmetyków o właściwościach rozświetlających. Rozświetlona cera świadczy o tym, że jesteś wypoczęta i pełna energii. Aby ożywić cerę, nałóż na kości policzkowe niewielką ilość opalizującego różu. Do cery suchej wybieraj róż o kremowej lub płynnej konsystencji. Kosmetyki pudrowe mogą nadmiernie pochłaniać wilgoć z powierzchni skóry.

  1. Nie zapominaj o ustach

Ważne jest również nawilżanie i regeneracja suchych skórek ust, aby zapobiec ich pękaniu i łuszczeniu się. Najlepsze i najdroższe pomadki nie ukryją tak zniszczonych ust, dlatego odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa.


 

Ewa Grzebyk

Ewa Grzebyk