Po raz 32. ruszyli szlakiem Hardego

W piątek 28 września z olkuskiego rynku wyruszył 32. Rajd Hardego, w którym co roku udział biorą młodzi mieszkańcy Olkusza i okolic. W tym roku uczestnicy mogli wybrać jedno lub dwudniową trasę.

Chcemy poprzez takie wydarzenia promować aktywne poznawanie historii naszego regionu oraz jego piękna. W tym roku rajd jest wyjątkowy, bo przypada na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – mówił Prezes olkuskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Konrad Kulig.

Uczestnicy rajdu podczas jurajskiej wędrówki poznali między innymi historię walk oddziału Partyzanckiego „Surowiec” 23 DP Armii Krajowej, działań wojennych na Ziemi Olkuskiej oraz osób represjonowanych przez hitlerowców. Tytułowym patronem Rajdu jest Gerard Woźnica „Hardy”, który dowodził oddziałem partyzanckim działającym właśnie w lasach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Bardzo się cieszę, że legendarny już Rajd Hardego rozpoczynacie w sercu naszego miasta. Życzę Wam bezpiecznej drogi i wytrwałości na szlaku. Wierzę, że w tak wspaniałym towarzystwie przeżyjecie wiele miłych i bogatych w historię naszego regionu momentów. Wracajcie do nas z dobrymi wspomnieniami! – pożegnał uczestników rajdu Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *