„Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska” rozpoczęła kampanię w Powiecie Olkuskim

Wczoraj, w czwartek 13 września, o godzinie 15:00 na olkuskim rynku odbyła się konferencja prasowa komitetu „Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska”, który, pod przewodnictwem Poseł na Sejm RP Lidii Gądek, oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą oraz zaprezentował liderów swoich list.

P1100628 - "Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska" rozpoczęła kampanię w Powiecie Olkuskim

Kandydatami do Sejmiku Województwa Małopolskiego z naszego okręgu (obejmującego Powiat Olkuski, Powiat Chrzanowski i Powiat Oświęcimski) są Marcin Cockiewicz oraz Tadeusz Arkita. O stanowisko Wójta Gminy Bolesław z ramienia komitetu porozumienia dwóch partii ubiegał się będzie za to Ryszard Januszek. Jeśli mowa o Radzie Powiatu Olkuskiego to tutaj liderami są Piotr Grabarczyk (okręg Olkusz), Kazimierz Ściążko (okręg Klucze), Tomasz Bargieł (okręg Bolesław i Bukowno) oraz Krzysztof Szczepankiewicz (okręg Wolbrom i Trzyciąż).

P1100756 - "Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska" rozpoczęła kampanię w Powiecie Olkuskim
fot. Lider olkuskiej listy komitetu „Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska” do Rady Powiatu Olkuskiego Piotr Grabarczyk

Choć program PO i .N dla Olkusza ma przechodzić obecnie ostatnie poprawki, to Lidia Gądek zdradziła już czego będzie można się w nim spodziewać. Posłanka, wraz z obecnym Radnym Rady Powiatu Olkuskiego Kazimierzem Ściążko podkreślili m.in., że śmieci z Osady w Kluczach muszą bezwzględnie zostać jak najszybciej wywiezione, a, jak na Posłankę związaną ze służbą zdrowia przystało, w samym programie znajdzie się wiele punktów związanych własnie ze zdrowiem. „Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska” chce walczyć ze smogiem, promować zdrowy tryb życia, wpajać najmłodszym odpowiednie nawyki żywieniowe oraz zadbać o miejsca wypoczynkowe w naszym powiecie.

P1100634 - "Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska" rozpoczęła kampanię w Powiecie Olkuskim

Sam komitet „pobłogosławił” także obecny na konferencji prasowej wicemarszałek Małopolski Grzegorz Lipiec. Członek Zarządu Województwa Małopolskiego zapewnił, że głos oddany własnie na wspólny komitet Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej będzie głosem dobrze oddanym oraz zadeklarował pomoc w ubieganiu się o środki unijne dla naszego regionu. Co ciekawe, przedstawione na wczorajszej konferencji olkuskie struktury PO przeszły niemałą metamorfozę. Na próżno szukać w niej już bowiem choćby… Andrzeja Ryszki czy Jana Kucharzyka.

P1100799 - "Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska" rozpoczęła kampanię w Powiecie Olkuskim
fot. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipiec oraz Poseł na Sejm RP Lidia Gądek

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “„Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska” rozpoczęła kampanię w Powiecie Olkuskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *