Pistolet, narkotyki i małe dzieci: o krok od tragedii w Olkuszu

2020-07-05 /272
Pistolet, narkotyki i małe dzieci: o krok od tragedii w Olkuszu

Policjanci prewencji prawdopodobnie zapobiegli tragedii na jednym z olkuskich osiedli. Mundurowi zatrzymali bowiem kobietę i mężczyznę, u których w mieszkaniu znaleziono znaczną ilość narkotyków oraz pistolet gazowy z amunicją. Zatrzymana kobieta miała na dodatek pod swoją opieką trójkę dzieci w wieku 14 miesięcy, 2 lat oraz 4 lat.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia od kuratora sądowego do dyżurnego olkuskiej komendy, że asystent rodziny z ośrodka pomocy społecznej nie może wejść do mieszkania podopiecznej, w którym znajdują się małe dzieci. Zaniepokojona asystentka spróbowała skontaktować się z kobietą telefonicznie, ale telefon odebrał jej syn i powiedział, że nie może dobudzić mamy. W trosce o bezpieczeństwo domowników dyżurny natychmiast wysłał tam zatem policyjny patrol. Na miejscu funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zastali 22-letnią kobietę i 21-letniego mężczyznę oraz dzieci w wieku 14 miesięcy, 2 lat i 4 lat.

Matka dzieci, która otworzyła drzwi, tłumaczyła że zasnęła i nie słyszała pukania. W mieszkaniu spał również partner kobiety, który także rzekomo niczego nie słyszał. W trakcie interwencji uwagę mundurowych przykuła nieznaczna ilość białego proszku rozsypanego na komodzie. Stróże prawa podejrzewali bowiem, że mogą to być narkotyki. Ich podejrzenia okazały się słuszne, gdyż w mieszkaniu znaleziono łącznie ponad 34 gramy marihuany, ponad 23 gramy amfetaminy oraz 47 tabletek ecstasy.

Na domiar złego okazało się, że 21-latek posiadał także pistolet gazowy wraz z amunicją. Para została zatrzymana, a mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Para może jednak usłyszeć również inne zarzuty, gdyż sprawa jest rozwojowa. Dzieci przekazano natomiast tymczasowo pod opiekę babci.

źródło: olkusz.policja.gov.pl