Pijany rowerzysta w Olkuszu uderzył w samochód i połamał twarzoczaszkę

W niedzielę przed godziną 18:00 w Olkuszu miał miejsce wypadek z udziałem samochodu osobowego i nietrzeźwego rowerzysty. Pijany cyklista, z licznymi złamaniami twarzoczaszki oraz poważnymi obrażeniami głowy, przewieziony został do szpitala w Olkuszu.

Do zdarzenia doszło na ulicy 20 Straconych. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 34-latek, kierujący rowerem, jadąc w kierunku Drogi Krajowej nr 94, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w jadący w tym samym kierunku prawy bok pojazdu marki Citroen, skręcający w jedną z posesji. Rowerzysta został poddany badaniu, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna z licznymi złamaniami twarzoczaszki oraz poważnymi obrażeniami głowy przewieziony został do szpitala w Olkuszu. Kierująca samochodem kobieta była trzeźwa.

Policjanci apelują o ostrożne zachowanie na drodze. Pod żadnym pozorem nie należy siadać za kierownicą po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że rowerzystów, podobnie jak motocyklistów, nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodu. W zderzeniu z pojazdem ta grupa uczestników ruchu drogowego zazwyczaj odnosi najpoważniejsze obrażenia.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

2 thoughts on “Pijany rowerzysta w Olkuszu uderzył w samochód i połamał twarzoczaszkę

  • Maj 24, 2018 at 10:32 pm
    Permalink

    To, że był pijany nie zmienia faktu, że miał pierwszeństwo.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *