Pijany motocyklista bez uprawnień spowodował wypadek w Podlipiu

2,7 promila alkoholu w organizmie miał 38-letni motocyklista, który w piątek 1 marca został zatrzymany przez olkuskich policjantów. Mężczyzna nie zastosował się ponadto do decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów.

dsc 0362 - Pijany motocyklista bez uprawnień spowodował wypadek w Podlipiu

Do zatrzymania motocyklisty doszło w piątek 1 marca w Podlipiu. Jak wstępnie ustalili policjanci, 38-letni mężczyzna nie zachował ostrożności i podczas wyprzedzania uderzył w Forda Transita, a następnie w Hondę. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że motocyklista miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. 38-latek z licznymi złamaniami trafił do szpitala w Olkuszu.

dsc 0376 - Pijany motocyklista bez uprawnień spowodował wypadek w Podlipiu

To nie jedyny kierowca, który tego dnia prowadził w stanie nietrzeźwości. Kolejnego kierowcę zatrzymano w Zadrożu. Mężczyzna prowadził tam BMW mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił z tego powodu prawo jazdy. Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość i własnie alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *