Pijany mieszkaniec Bukowna skopał policyjny radiowóz, uderzył policjantów, groził im oraz ich znieważył

Zarzut znieważenia funkcjonariuszy, zniszczenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej, a także wywierania wpływu na czynności policjantów usłyszał 41-letni mieszkaniec Bukowna, który 23 kwietnia wyładował swoją agresję na policyjnym radiowozie.

Do zdarzenia doszło około godziny 21:00 na parkingu przy ulicy Szkolnej w Bukownie. Nietrzeźwy mężczyzna kopał tam zaparkowany radiowóz policyjny. 41-latek uszkodził prawe tylne drzwi oraz prawy tylny błotnik w pojeździe i uciekł z miejsca zdarzenia. O tej sytuacji niezwłocznie powiadomiono policjantów, którzy natychmiast wyruszyli w poszukiwaniu sprawcy uszkodzenia samochodu. Już zaledwie po kilkunastu minutach mężczyzna został zatrzymany.

Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec Bukowa. W czasie zatrzymania zachowywał się on nerwowo i był agresywny, groził policjantom, znieważył ich i naruszył ich nietykalność cielesną, uderzając jednego z mundurowych w głowę i kopiąc drugiego. Agresor szybko został jednak obezwładniony. Z uwagi na stan, w jakim się znajdował, mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, mieszkaniec Bukowna usłyszał zarzuty, do których się przyznał i jak sam mówił, nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *