Pijany kierowca wjechał w samochód i uciekł z miejsca wypadku!

2022-08-04 /249
Pijany kierowca wjechał w samochód i uciekł z miejsca wypadku!
źródło: fot. freepik.com (zdjęcie poglądowe)

Pijany kierowca wjechał w stojący na osiedlowym parkingu samochód i uciekł z miejsca wypadku. Kierowca do 23-latek, który w organizmie miał półtora promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w nocy 31 lipca 2022 roku na ulicy Łokietka w Wolbromiu. 23-letni kierowca samochodu marki fiat wjechał w zaparkowanego na osiedlu opla, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta, która była świadkiem całego zajścia natychmiast powiadomiła policję. Policjanci z miejscowego komisariatu niezwłocznie udali się w teren w celu znalezienia sprawcy i pasażera, którzy podróżowali fiatem. Już po kilku minutach, w rejonie osiedla policjanci zauważali samochód oraz dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi poszukiwanych. Mężczyźni przyznali się, że jechali samochodem oraz że spożywali wcześniej alkohol. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący fiatem 23-latek miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Co więcej mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości na drodze i przypominają, że kierowani pojazdem pod wpływem alkoholu jest przestępstwem.
 

Janusz Kijowski

Janusz Kijowski