Pijany kierowca wjechał w radiowóz w Wolbromiu

W niedzielę 28-letni kierowca Seata wjechał w policyjny radiowóz. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy i miał  ponad… 3,4 promila alkoholu w organizmie.

IMG 8588 - Pijany kierowca wjechał w radiowóz w Wolbromiu

Policjanci codziennie narażają swoje życie i zdrowie po to, by nieść pomoc. O tym, jakie zagrożenie na drogach niosą nietrzeźwi kierujący, przekonali się ostatnio na własnej skórze, jako że w niedzielny wieczór 26 sierpnia wjechał w nich pijany kierowca. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 20:30. Dyżurny z komisariatu w Wolbromiu otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Szosa Olkuska leży sarna. Na miejsce więc wysłał policyjny patrol, który potwierdził tę informację. Jak zwykle w takiej sytuacji, policjanci zabezpieczyli miejsce, gdzie leżało martwe zwierzę, włączyli sygnały świetlne i oczekiwali na przyjazd weterynarza. Po kilku minutach w tył radiowozu uderzył samochód osobowy marki Seat Leon. Kierowca seata, 28-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, był nietrzeźwy. Miał ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Na miejsce wezwano pogotowie, które przewiozło kierowcę Seata oraz policjantów do olkuskiego szpitala. Na szczęście obrażenia uczestników tego zdarzenia drogowego nie były poważne i po udzielonej pomocy medycznej zostali oni zwolnieni. Kierujący Seatem stracił prawo jazdy, a wkrótce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Dodatkowo, z własnej kieszeni będzie musiał pokryć wyrządzoną przez siebie szkodę.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *