Pijany kierowca wjechał w radiowóz w Wolbromiu

W niedzielę 28-letni kierowca Seata wjechał w policyjny radiowóz. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy i miał  ponad… 3,4 promila alkoholu w organizmie.

IMG 8588 - Pijany kierowca wjechał w radiowóz w Wolbromiu

Policjanci codziennie narażają swoje życie i zdrowie po to, by nieść pomoc. O tym, jakie zagrożenie na drogach niosą nietrzeźwi kierujący, przekonali się ostatnio na własnej skórze, jako że w niedzielny wieczór 26 sierpnia wjechał w nich pijany kierowca. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 20:30. Dyżurny z komisariatu w Wolbromiu otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Szosa Olkuska leży sarna. Na miejsce więc wysłał policyjny patrol, który potwierdził tę informację. Jak zwykle w takiej sytuacji, policjanci zabezpieczyli miejsce, gdzie leżało martwe zwierzę, włączyli sygnały świetlne i oczekiwali na przyjazd weterynarza. Po kilku minutach w tył radiowozu uderzył samochód osobowy marki Seat Leon. Kierowca seata, 28-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, był nietrzeźwy. Miał ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Na miejsce wezwano pogotowie, które przewiozło kierowcę Seata oraz policjantów do olkuskiego szpitala. Na szczęście obrażenia uczestników tego zdarzenia drogowego nie były poważne i po udzielonej pomocy medycznej zostali oni zwolnieni. Kierujący Seatem stracił prawo jazdy, a wkrótce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Dodatkowo, z własnej kieszeni będzie musiał pokryć wyrządzoną przez siebie szkodę.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *