Pijany kierowca uszkodził 2 zaparkowane samochody w Olkuszu

W sobotę 20 lipca po godzinie 17:00 kierowca Fiata Punto, który miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie, wjechał w zaparkowany na ulicy Krasińskiego w Olkuszu samochód marki Audi. Ponadto, gdy mężczyzna otwierał drzwi w swoim samochodzie, to uszkodził także zaparkowanego obok Opla Corsę.

61-latek, nie bacząc na żadne konsekwencje, wsiadł za kierownicę swojego samochodu i postanowił prowadzić auto pomimo posiadania ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali już jego prawo jazdy, a nierozważny kierowca niebawem poniesie również poważne konsekwencje finansowe i prawne. W dwóch wspomnianych pojazdach na szczęście nie było żadnych osób i nikt nie poniósł obrażeń.

Każdego dnia policjanci zatrzymują kierowców, którzy siadają za kierownicą po spożyciu alkoholu. Tylko w ubiegłym roku olkuscy funkcjonariusze przeprowadzili 62 494 badań trzeźwości i zatrzymali 258 pijanych kierowców. Dlatego też mundurowi apelują o rozwagę. Nie od dziś wiadomo bowiem, że nietrzeźwi kierowcy w ruchu drogowym stanowią jedno z największych zagrożeń nie tylko dla siebie i pasażerów z nimi podróżujących, ale także dla innych użytkowników dróg.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *