Pijany kierowca uciekał przed patrolem z grupy SPEED

2023-03-14 /84
Pijany kierowca uciekał przed patrolem z grupy SPEED
źródło: fot. freepik.com (zdjęcie poglądowe)

W minioną niedzielę (12 marca br.) policjanci z grupy "SPEED" Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu podjęli pościg za nietrzeźwym kierowcą. 42-letni mężczyzna, który miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, nie przejął się konsekwencjami karnej ani zagrożeniem, jakie mógł stworzyć na drodze, wsiadł za kierownicę pojazdu i ruszył w drogę. Okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, co dodatkowo pogarszało jego sytuację.

Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu, tuż po godzinie 16:00. Policjanci zauważyli seata jadącego bez włączonych świateł, co stanowiło wykroczenie. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak ten nie zareagował, ominął patrol i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za nim, ale kierowca nie zatrzymywał się, przekraczał dozwoloną prędkość, nie stosował się do znaków drogowych i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Po pewnym czasie zatrzymał pojazd w pobliżu hali sportowej w Olkuszu i uciekł pieszo, ale został szybko schwytany.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia ze względów zdrowotnych, a pojazd, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych. Mieszkaniec powiatu olkuskiego odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień oraz za popełnione wykroczenia drogowe. Za swoje czyny może otrzymać karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kuba Łuc

Kuba Łuc