Pijany kierowca dachował w Bukownie, wioząc kobietę i dziecko

W czwartek 9 sierpnia około godziny 14:00 na ulicy Bukowskiej w Bukownie nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Wiózł dwoje pasażerów: 35-letnią kobietę i 8-letniego chłopca.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi w Bukownie zjechał do rowu, po czym pojazd wywrócił się na dach. Wewnątrz uwięziona została pasażerka i dopiero strażacy, za pomocą sprzętu hydraulicznego, wydobyli poszkodowaną. Kobiecie udzielono pomocy medycznej. Z uwagi na obrażenia, 35-latka została przewieziona do szpitala w Olkuszu. Na obserwację trafił również 8-latek. Gdy policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy Passata, to okazało się, że 40-latek był nietrzeźwy: miał 3 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano technika kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca, zabezpieczył ślady i zrobił zdjęcia. Obecnie Policja ustala dokładne okoliczności tego wypadku.

Jeszcze tego samego dnia policjanci podejmowali interwencję wobec kolejnego nietrzeźwego kierowcy. 22-letnia mieszkanka gminy Klucze, która w swoim organizmie miała 2 promile alkoholu, straciła panowanie nad motorowerem i wywróciła się na jezdnię. Młoda kobieta została przewieziona do szpitala w Olkuszu. Nieodpowiedzialni kierowcy najwyraźniej zapomnieli o zdrowym rozsądku i podjęli ryzyko. Trzeba jednak pamiętać, że jazda w takim stanie mogła zakończyć się tragedią.

Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek: pijany kierowca jest zagrożeniem na drodze. Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a już z pewnością ma wpływ na kierujących. Alkohol pogarsza ich koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *