Pijany kierowca bez upawnień wjechał do rowu i uciekł z miejsca zdarzenia

3 promile alkoholu w organizmie miał 35-letni kierowca Audi, który wjechał do rowu i próbował  uciec z miejsca kolizji. Mężczyzna kierował autem pomimo decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do zdarzenia doszło 27 lipca około godziny 20:30 w miejscowości Strzegowa. Kierujący Audi, 35-letni mieszkaniec Gminy Wolbrom, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i dachował. Mężczyzna wyszedł z samochodu o własnych siłach i próbował uciekać. Został on jednak ujęty przez świadka zdarzenia, który przybiegł na miejsce zdarzenia, by udzielić pomocy 35-latkowi. Gdy mężczyzna dogonił kierowcę, wyczuł od niego silną woń alkoholu i od razu poinformował Policję o zdarzeniu. Oprócz policjantów na miejsce przybyła także załoga karetki pogotowia. Kierowca Audi nie wymagał hospitalizacji. Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego okazało się, że ma on 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna prowadził samochód pomimo decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Tym razem udało się uniknąć tragedii. Nalezy jednak pamiętać, że pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale rówież swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Ofiarami nietrzeźwych kierowców często padają przypadkowe osoby np. inni kierowcy czy piesi. Dlatego, w imieniu redakcji Kuriera Olkuskiego, apeluję o zachowywanie zawsze trzeźwego „umysłu” na drodze.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *