Pijany 29-latek "opiekował" się półtorarocznym dzieckiem. Miał blisko 3 promile!

2022-07-21 /242
Pijany 29-latek "opiekował" się półtorarocznym dzieckiem. Miał blisko 3 promile!
źródło: fot. freepik.com (zdjęcie poglądowe)

Policjanci z komisariatu w Wolbromiu zatrzymali kompletnie pijanego 29-latka, który spacerował w nocy z półtoraroczną córką. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 29-latka prawie trzy promile alkoholu. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.

W minioną niedzielę, 17 lipca w godzinach nocnych (ok. 23:20) wolbromski patrol policji otrzymał informację, że na osiedlu Łokietka w Wolbromiu w okolicach targowiska spaceruje mężczyzna z wózkiem dziecięcym. Uwagę przechodniów wzbudziło zachowanie mężczyzny — miał on problemy z utrzymaniem równowagi.

Gdy na miejsce interwencji przyjechali funkcjonariusze, sprawdzili stan trzeźwości 29-latka. Badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.  W takim stanie „opiekował” się swoją półtoraroczną córeczką. Na miejsce zdarzenia przez policję została wezwana matka dziecka. Kobieta nie potrafiła policjantom, wyjaśnić, dlaczego mąż w takim stanie i o tej godzinie wyszedł z dzieckiem na spacer. Matka dziecka była trzeźwa i po skończonych czynnościach policyjnych zaopiekowała się córką.

Sprawa trafi do sądu rodzinnego. Policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu będą wyjaśniać, czy nietrzeźwy ojciec swoim zachowaniem w jakikolwiek sposób naraził półtoraroczną córkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Kuba Łuc

Kuba Łuc