Pijany 18-latek bez prawa jazdy spowodował wypadek w gminie Wolbrom i uciekł z miejsca zdarzenia

W gminie Wolbrom doszło do wypadku z udziałem pijanego 18-latka. Młody mężczyzna zabrał podczas snu domowników kluczyki do samochodu i wsiadł za kierownicę. Nie zajechał jednak daleko, gdyż już po kilkunastu minutach spowodował wypadek. Na domiar złego, kiedy zorientował się, co się stało i jakie mogą być konsekwencje jego zachowania, to uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w sobotę 19 października około godziny 03:00. To właśnie wtedy 18-latek, który mieszkał u swojego kolegi, zabrał podczas snu domowników kluczyki od Volkswagena i wyruszył w podróż. Nie dość, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdem, to jeszcze był nietrzeźwy, jako że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie zajechał jednak daleko, gdyż już po kilkunastu minutach zderzył się z Mazdą. Na szczęście w wyniku tego wypadku nikt nie poniósł obrażeń. Na domiar złego, kiedy 18-latek zorientował się, co się stało i jakie mogą być konsekwencje jego nocnej jazdy, to uciekł z miejsca zdarzenia.

Dalsze czynności funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Wolbromiu doprowadziły jednak do ustalenia jego tożsamości oraz jego zatrzymania. W efekcie lekkomyślny kierowca już wkrótce stanie przed sądem i odpowie za swoje zachowanie. Mundurowi apelują także o rozwagę, przypominając że pijani kierowcy często są sprawcami kolizji i wypadków, które niejednokrotnie kończą się tragedią. Osobom takim brakuje bowiem przede wszystkim zdrowego rozsądku i wyobraźni. Trzeba zatem mieć świadomość, że wsiadając do samochodu po spożyciu alkoholu narażamy życie nie tylko swoje, ale także innych użytkowników dróg.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *