Pijani i agresywni rodzice z powiatu olkuskiego „opiekowali się” swoimi dziećmi

W jednym z mieszkań na terenie powiatu olkuskiego doszło do awantury domowej pomiędzy 39-latką i 40-latkiem. Kłótnia i towarzyszące jej wyzwiska wynikły podczas spożywania przez małżonków alkoholu. Na domiar złego w takich warunkach para „opiekowała się” ponadto swoimi małoletnimi dziećmi.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 6 stycznia we wczesnych godzinach porannych. To właśnie wtedy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie powiatu olkuskiego. Według informacji przekazanych funkcjonariuszom, zamieszkujący tam małżonkowie mieli się między sobą głośno awanturować. Przybyli na miejsce stróże prawa zastali w mieszkaniu 39-letnią kobietę, 40-letniego mężczyznę oraz dwoje ich dzieci w wieku 8 i 13 lat. Jak ustalili interweniujący mundurowi, do kłótni i wyzwisk doszło podczas spożywania przez małżonków alkoholu, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u pary po ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Z uwagi na fakt, że nieodpowiedzialni rodzice „opiekowali się” w takim stanie swoimi małoletnimi dziećmi, to do mieszkania zmuszona była przyjechać ich rodzina, która zobowiązała się zaopiekować najmłodszymi. Policjanci przesłali już natomiast materiały z interwencji do Wydziału III Rodzinnego Sądu Rejonowego w Olkuszu, a sytuacji rodziny będzie od teraz także przyglądał się dzielnicowy. Zgodnie z art. 160 Kodeksu Karnego, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli jednak na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad taką osobą, to podlega on karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *