Pijane i agresywne matki „opiekowały się” swoimi dziećmi w Olkuszu i w Kluczach

W sobotę 21 grudnia w Olkuszu i w Kluczach doszło do dwóch incydentów, w których kompletnie pijane i na dodatek agresywne matki „opiekowały się” swoimi dziećmi. W obu przypadkach interweniować musieli policjanci, a nieodpowiedzialnym kobietom grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do obu zdarzeń doszło w sobotę 21 grudnia. Pierwszą interwencję funkcjonariusze podjęli około godziny 15:45 na terenie Gminy Klucze. Mundurowi otrzymali bowiem informację z miejscowego komisariatu, że w jednym z mieszkań przebywa awanturująca się nietrzeźwa matka, która ma „opiekować się” 10-letnim dzieckiem. Po przybyciu we wskazany adres informacje te potwierdziły się, jako że 40-latka miała ponad 2,6 promila alkoholu w swoim organizmie. Dzieckiem zaopiekował się ojciec. Jeszcze tego samego dnia, tuż przed północą, stróże prawa interweniowali w jednym z olkuskich osiedli. Kolejna 40-latka, która „opiekowała się” swoim małoletnim dzieckiem, była na dodatek bardzo agresywna.

Kobieta od samego początku znieważała bowiem interweniujących policjantów, nie reagowała na żadne ich polecenia i stawała się coraz bardziej nerwowa, dlatego została zatrzymana i przewieziona do pobliskiego aresztu. Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości nieodpowiedzialnej matki, to okazało się, że miała ona około 1,3 promila alkoholu w swoim organizmie. 3-letnie dziecko trafiło z kolei pod opiekę babci. Mundurowi wyjaśniają obecnie czy kobiety swoim zachowaniem naraziły małoletnie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kodeks Karny przewiduje bowiem za to karę do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Druga 40-latka odpowie ponadto za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *