Pijane i agresywne matki „opiekowały się” swoimi dziećmi w Olkuszu i w Kluczach

W sobotę 21 grudnia w Olkuszu i w Kluczach doszło do dwóch incydentów, w których kompletnie pijane i na dodatek agresywne matki „opiekowały się” swoimi dziećmi. W obu przypadkach interweniować musieli policjanci, a nieodpowiedzialnym kobietom grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do obu zdarzeń doszło w sobotę 21 grudnia. Pierwszą interwencję funkcjonariusze podjęli około godziny 15:45 na terenie Gminy Klucze. Mundurowi otrzymali bowiem informację z miejscowego komisariatu, że w jednym z mieszkań przebywa awanturująca się nietrzeźwa matka, która ma „opiekować się” 10-letnim dzieckiem. Po przybyciu we wskazany adres informacje te potwierdziły się, jako że 40-latka miała ponad 2,6 promila alkoholu w swoim organizmie. Dzieckiem zaopiekował się ojciec. Jeszcze tego samego dnia, tuż przed północą, stróże prawa interweniowali w jednym z olkuskich osiedli. Kolejna 40-latka, która „opiekowała się” swoim małoletnim dzieckiem, była na dodatek bardzo agresywna.

Kobieta od samego początku znieważała bowiem interweniujących policjantów, nie reagowała na żadne ich polecenia i stawała się coraz bardziej nerwowa, dlatego została zatrzymana i przewieziona do pobliskiego aresztu. Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości nieodpowiedzialnej matki, to okazało się, że miała ona około 1,3 promila alkoholu w swoim organizmie. 3-letnie dziecko trafiło z kolei pod opiekę babci. Mundurowi wyjaśniają obecnie czy kobiety swoim zachowaniem naraziły małoletnie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kodeks Karny przewiduje bowiem za to karę do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Druga 40-latka odpowie ponadto za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *