Pijana 43-letnia kobieta za kierownicą samochodu.

2022-08-31 /313
Pijana 43-letnia kobieta za kierownicą samochodu.
źródło: (zdjęcie poglądowe)

43-letnia mieszkanka powiatu olkuskiego będąc pod wpływem alkoholu, prowadziła samochód jadąc całą szerokością drogi. Została ujęta przez innego kierującego.

Wczesnym rankiem 23 sierpnia br. policjanci z wolbromskiego komisariatu otrzymali telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Pojazd kierowany przez kobietę jadącą od strony Olkusza w kierunku Wolbromia poruszał się slalomem, co skłoniło mężczyznę do wezwania policji. Po zatrzymaniu przez kobietę samochodu, świadek wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali czekającą na nich Toyotę i mężczyznę, który był zaniepokojony zachowaniem kobiety podczas jazdy.

Podczas interwencji w rozmowie z policjantami kobieta miała poważna problemy z utrzymaniem równowagi oraz z wysłowieniem się. W przeprowadzonym przez policjantów badaniu trzeźwości 43-letnia kobieta wydmuchała ponad dwa promile. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za swoje czyny kobieta odpowie karnie. W konsekwencji może trafić do więzienia na okres do dwóch lat i mieć zakaz prowadzenia pojazdów przez 15 lat. 

Godne pochwały i uznania jest to, że świadek nie pozostał obojętny i odpowiednio zareagował. Na szczęście pijana kobieta nie sprawiła dzięki temu żadnych kłopotów. 

Po raz kolejny policja apeluje o zachowaniu trzeźwości na drodze!

Adam Siekaniec

Adam Siekaniec