Papiernia w Kluczach zostanie rozbudowana za ponad 230 mln zł

Należąca do „Velvet Care” papiernia w Kluczach to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów papierniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki uzyskaniu pozytywnej decyzji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, firma ta zainwestuje w najbliższych latach 230 mln zł w dalszy rozwój.

velvet inwestycje - Papiernia w Kluczach zostanie rozbudowana za ponad 230 mln zł

W 2016 roku „Velvet Care” stało się częścią krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej, co dało impuls do realizacji ważnych inwestycji na kwotę przekraczającą 210 mln zł. W efekcie podwojono moc produkcyjną i znacząco zwiększono skalę działania. W latach 2016-2018 wybudowano dwa magazyny (wyrobów gotowych i bibuły), zainstalowano 7 nowych linii produkcyjnych oraz zainwestowano w nową, supernowoczesną, energooszczędną i wydajną maszynę papierniczą MP7. Nowa decyzja Polskiej Strefy Inwestycji pozwoli kontynuować rozwój firmy. Jej zarząd deklaruje bowiem, że minimum 230 mln złotych zostanie przeznaczone m.in. na rozbudowę zakładu, zakup nowych urządzeń i maszyn, w tym również na zakup kolejnej maszyny papierniczej do produkcji bibuły higienicznej.

Pozytywna decyzja KPT oznacza dla nas wielką szansę na kontynuację dynamicznego rozwoju „Velvet Care”. Niewiele firm ma takie możliwości, dlatego dziękujemy za powierzone nam zaufanie. Naszym celem jest strategiczna rozbudowa kluczewskiej papierni jako wzorca w naszej branży, nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie Środkowej – mówi prezes zarządu „Velvet Care” Artur Pielak.

Wspomniana firma w ciągu sześciu pierwszych lat swojego istnienia podwoiła skalę produkcji, a w przyszłości potroi obroty, osiągając pułap ok. 600 mln zł. w 2019 roku. „Velvet Care” zbudowała mocną pozycję w obszarze produkcji na rzecz sieci handlowych (tzw. marek własnych), rozwinęła sprzedaż na rynki eksportowe (jej wyroby są obecne w ponad 30 krajach) a produkty tej firmy, od momentu wprowadzenia ich na rynek w 1997 roku, utrzymują pozycję lidera w kategorii produktów markowych. Za sukcesem „Velvet Care” stoi również zespół blisko 650 pracowników, z czego ponad 150 osób dołączyło do firmy w ciągu ostatnich dwóch lat.

źródło: gmina-klucze.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *