Pani Zofia Dąbek z Witeradowa ukończyła 100 lat!

Bystra, ciągle uśmiechnięta i niezwykle serdeczna: taka jest Pani Zofia Dąbek, która 6 marca obchodziła swoje okrągłe setne urodziny. Jest ona także najstarszą mieszkanką Witeradowa.

stulatka witeradow 29 - Pani Zofia Dąbek z Witeradowa ukończyła 100 lat!

Było to naprawdę poruszające spotkanie z kilkoma pokoleniami zgromadzonymi przy Pani Zofii w dniu jej święta. Solenizantce życzę jak najwięcej zdrowia i gratuluję opieki rodziny, którą jest otoczona – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

stulatka witeradow 42 - Pani Zofia Dąbek z Witeradowa ukończyła 100 lat!

Oprócz gospodarza „Srebrnego Miasta”, z okazji tego pięknego jubileuszu życzenia Solenizantce złożyli także Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Olkuszu Władysław Kamiński oraz sołtys Witeradowa Krzysztof Szotek. Pani Zofia urodziła się w Witeradowie, gdzie zdobywała wykształcenie, aby później podjąć pracę w fabryce naczyń Petera Westena. Jak czytamy w wierszu, który jest prezentem od rodziny Zofii Dąbek: „u Petera Westena w Fabryce Naczyń nocami łyżki polerowałaś, dlatego na roboty do III Rzeszy Niemieckiej nie pojechałaś”. Pani Zofia miała także ośmioro dzieci, a dziś jest dumną praprababcią. Cytując wiersz dla Pani Zofii, życzymy naszej solenizantce: „Żyj nam długie lata, żyj nam do końca świata! A na wszystkich życiowych zakrętach niech dobry Bóg o Tobie pamięta”.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *